PortalHomeCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Учестувајте на најновата Божиќна Лотарија (Клик)
Новост: На форумот е додаден нов подфорум Игри на среќа.
Конкурс за модератори. Пријавете се !


 Објава & Важна тема 
20110119

Конкурс за Модератори

Се бираат Модератори и Супер Модератори. Сите заинтересирани
нека се јават во оваа тема, со образложение зашто сметаат дека тие
треба да бидат избраните модератори.
 
by ninna. - Comments: 0 - Видено е: 6
20101226

Србинот со женско лице го освои и Марк Џејкобс

Андреј Пејиќ е еден од најбараните модели во светот. 19-годишниот модел со убави женствени црти на лицето, долги нозе и руса коса стана ново лице на Марк Џејкобс и ќе се појави во рекламната кампања за сезоната пролет 2011г.Андреј, кој во моментов живее во Австралија, има неверојатни полни усни и истакнати јаболкници, какви што секоја...
 
by ninna. - Comments: 0 - Видено е: 171
20101226

Тејлор Момсен во реклама за парфем на Џон Галијано

Бунтовничката Тејлор Момсен е рекламното лице на најновиот женски парфем на дизајнерот Џон Галијано, наречен „Parlez-moi d'amour“.

Приказната зад рекламата е дека Теjлор патува низ Европа со нејзиниот бенд и се заљубува, а додека е во Берлин, без интернет или мобилен, пишува љубовно писмо.Во видеото 17-годишната ѕвезда...
 
by ninna. - Comments: 0 - Видено е: 164
20101226

Куќата со милион сијалички

За време на новогодишните и божиќните празници секој дом е декориран со сијалички, елки и други празнични украси. Некои вложуваат многу повеќе труд и средства во украсувањето од други, но има и такви кои одат во крајности.
Семејството Фочер од Делавер 23 години по ред го украсува...
 
by ninna. - Comments: 0 - Видено е: 148
20101219

Новогодишно украсената куќа на Бритни Спирс

За Бритни Спирс прославата не завршува. Бритни, која неодамна се врати од романтичниот одмор со Џејсон Травик организиран по повод нејзиниот роденден, го пренесе празничното расположение во својот дом.

29-годишната пејачка го украси својот мултимилионски имот во Кабласас со илјадници сијалички и различни божиќни декорации. 
by ninna. - Comments: 0 - Видено е: 122
20101219

Најпаметната мисица на светот

Кејти Фар е новата носителка на титулата Miss World University. 24-годишната Британка победила 42 други учеснички откако го импресионирала жирито не само со својата убавина, туку и со својата интелигенција.


Победничката Кејти заедно со второ и третопла-
сираната учесничка на Miss World University


Кејти е шампионка во кик-бокс, модел,...
 
by ninna. - Comments: 0 - Видено е: 103
20101219

Памела Андерсон по 13-ти пат на насловната на Playboy

43-годишната Памела Андерсон уште еднаш се најде на насловната страна на списанието „Плејбој“. Таа по рекорден 13-ти пат ја краси насловната на популарното списание кое постои 57-години.Во списанието има 8 страни со голи фотографии од бившата ѕвезда на серијата „Baywatch“, но и оригинална поема „Musings from the bed of Pamela“, којашто...
 
by ninna. - Comments: 0 - Видено е: 106
20101219

Патинсон и Рис Витерспун заљубени во „Water For Elephants“

Излезе и првиот трејлер за новиот филм на Роберт Патинсон и Рис Витеспун, „Water For Elephants“. Се претпоставува дека ќе има голем интерес за филмот и тоа не само од страна на обожавателките на Патинсон.

Во „Water For Elephants“, 24-годишниот актер влегува во улогата на студент по ветерина кој по смртта на неговите родители бега од дома и му се придружува на еден циркус. Таму ја запознава убавата Витерспун која настапува...
 
by ninna. - Comments: 0 - Видено е: 192
20101219

Најскапата новогодишна елка на светот

За време на новогодишните и божиќните празници, хотелите и рестораните низ светот прават сè што е во нивна моќ за да привлечат што повеќе гости.

Еден луксузен хотел во Абу Даби успеа да го привлече вниманието на светската јавност со поставувањето на она што се верува дека е најскапата новогодишна елка во светот.


Новогодишната елка...
 
by ninna. - Comments: 0 - Видено е: 97
 Вратете се на почетокот 
Членови кои го разгледуваат овој форум: Никој
Модератор:Глобални Модератори
Permissions in this forum:Не можете да испраќате нови теми во форумот
Не можете да одговарате на темите во форумот
-
Отиди до: