PortalHomeCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Учестувајте на најновата Божиќна Лотарија (Клик)
Новост: На форумот е додаден нов подфорум Игри на среќа.
Конкурс за модератори. Пријавете се !


Share | 
 

 Најскапата новогодишна елка на светот

Go down 
АвторПорака
ninna.
Администратор
Администратор
avatar

Мислења : 110
Пари € : 264
Години : 22

20101219
ПишувањеНајскапата новогодишна елка на светот

Најскапата новогодишна елка на светот

За време на новогодишните и божиќните празници, хотелите и рестораните низ светот прават сè што е во нивна моќ за да привлечат што повеќе гости.

Еден луксузен хотел во Абу Даби успеа да го привлече вниманието на светската јавност со поставувањето на она што се верува дека е најскапата новогодишна елка во светот.


Новогодишната елка чини 11 милиони долари

За да успеат да направат елката да чини неверојатни 11 милиони долари, од хотелот ја украсиле со вистински накит со дијаманти, сафири и други скапоцени камења. Така на елката, освен златни и сребрени традиционални лампиони, висат и скапи ланчиња и белегзии. На луксузната елка се поставени точно 181 дијаманти, бисери, смарагди, сафири и други скапоцени камења.

Елката ќе биде пријавена во Гинисовата книга на рекордите за да се утврди дали навистина е најскапата елка некогаш поставена.

Emirates Palace, којшто ја има 12 метри високата елка, е истиот хотел кој го постави и првиот „златомат“ (банкомат од кој наместо пари можете да вадите картички злато).

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.colorful.forum.st
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Најскапата новогодишна елка на светот :: Comments

No Comment.
 

Најскапата новогодишна елка на светот

Вратете се на почетокот 

Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Colorful :: Забава :: Новости-
Отиди до: