PortalHomeCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Учестувајте на најновата Божиќна Лотарија (Клик)
Новост: На форумот е додаден нов подфорум Игри на среќа.
Конкурс за модератори. Пријавете се !


Share | 
 

 Куќата со милион сијалички

Go down 
АвторПорака
ninna.
Администратор
Администратор
avatar

Мислења : 110
Пари € : 264
Години : 22

20101226
ПишувањеКуќата со милион сијалички

Куќата со милион сијалички

За време на новогодишните и божиќните празници секој дом е декориран со сијалички, елки и други празнични украси. Некои вложуваат многу повеќе труд и средства во украсувањето од други, но има и такви кои одат во крајности.
Семејството Фочер од Делавер 23 години по ред го украсува својот дом со неверојатни 1 милион сијалички, а нивното светлечко шоу секогаш привлекува многу внимание.
Нивната традиција не само што одзема многу време, туку и чини многу пари. Од веб сајтот House Logic пресметале дека ако веселото семејство ги чува запалени сијаличките 4 часа дневно во текот на еден месец, тогаш сметката за струја ќе им биде 82 230 долари. А ако семејството користи економични сијалици, сметката тогаш би била 10 680 долари.
Очигледно ова може да го направи само некој кој екстремно многу ги обожава новогодишните празници.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.colorful.forum.st
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Куќата со милион сијалички :: Comments

No Comment.
 

Куќата со милион сијалички

Вратете се на почетокот 

Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Colorful :: Забава :: Новости-
Отиди до: