PortalHomeCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Учестувајте на најновата Божиќна Лотарија (Клик)
Новост: На форумот е додаден нов подфорум Игри на среќа.
Конкурс за модератори. Пријавете се !


Share | 
 

 Тејлор Момсен во реклама за парфем на Џон Галијано

Go down 
АвторПорака
ninna.
Администратор
Администратор
avatar

Мислења : 110
Пари € : 264
Години : 22

20101226
ПишувањеТејлор Момсен во реклама за парфем на Џон Галијано

Тејлор Момсен во реклама за парфем на Џон Галијано

Бунтовничката Тејлор Момсен е рекламното лице на најновиот женски парфем на дизајнерот Џон Галијано, наречен „Parlez-moi d'amour“.

Приказната зад рекламата е дека Теjлор патува низ Европа со нејзиниот бенд и се заљубува, а додека е во Берлин, без интернет или мобилен, пишува љубовно писмо.Во видеото 17-годишната ѕвезда од Gossip Girl пишува долго писмо, што се совпаѓа со концептот за шишенцето на парфемот, затоа што шишенцето е во облик на плик и на него има мала цветна поштенска марка. Во позадина се слуша песната на Тејлор „You“.Тејлор, која е вокалистка на групата Pretty Reckless, е и рекламно лице на Material Girl, модната линија на Мадона и нејзината ќерка.

„Parlez-moi d'amour“ во превод од француски би значело „зборувај ми за љубовта“.


- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.colorful.forum.st
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Тејлор Момсен во реклама за парфем на Џон Галијано :: Comments

No Comment.
 

Тејлор Момсен во реклама за парфем на Џон Галијано

Вратете се на почетокот 

Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Colorful :: Забава :: Новости-
Отиди до: