PortalHomeCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Учестувајте на најновата Божиќна Лотарија (Клик)
Новост: На форумот е додаден нов подфорум Игри на среќа.
Конкурс за модератори. Пријавете се !


Share | 
 

 Правила

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down 
АвторПорака
ninna.
avatar

Администратор

Мислења : 110
Пари € : 264
Години : 22


ПишувањеПредмет: Правила   Вто Дек 14, 2010 3:12 pm

П Р А В И Л А !

Добредојдовте на Colorful форумот!
Правилата ќе мораат да ги почитуваат сите членови
без разлика на статусот!


-Забрането е користење вулгарни изрази како и било кои другинавреди на основа на верата,националноста или било која друга припадност.

-Забрането е користење на повеќе никови (дупла регистрација)

-Забрането е да ја нарушувате туѓата приватност.

-Забрането е користење на големи букви (Caps Lock), бидејќи тој поим на интернет е дифиниран како викање.

-Забрането е дискутирање на политичка основа.

-Забрането е секој вид на рекламирање.

-Коментарите кои ги пишувате треба да имаат смисла, коментарот мора да биде јасен и разбирлив, потрудете се да користите зборови кои ќе бидат разбирливи за останатите членови. Администраторите имаат право да избришат коментар доколку сметаат дека не одговара на ова правило.

-Комуникацијата помеѓу членовите треба да биде примерна. Провокации и омаловажувања се најстрого забранети. Доколку дојде до конфликт или сметате дека некој друг член ве малтертира слободно обратете им се на администраторите и модераторите кои ќе го решат проблемот.

-Администраторите го задржуваат правото да банираат некој член или пак избришат некој материјал од форумот без претходно да преупредиле за тоа.

-Пожелно е да се користи Македонски Фонт (Кирилица)


Ги известуваме сите членови строго да се придржуваат за правилникот и да ги почитуваат правилата,бидејќи во спортивно ќе добијат опомена,а потоа казна која ќе ја одредат администаторите.

Ви посакуваме убави моменти и забавување на форумот.
Администрација!

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.colorful.forum.st
 

Правила

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот 
Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Colorful :: Почеток :: Правила и Информации-
Отиди до: