PortalHomeCalendarПрашања/ОдговориБарајЧленовиЧленски групиРегистрирајте сеВлез

Учестувајте на најновата Божиќна Лотарија (Клик)
Новост: На форумот е додаден нов подфорум Игри на среќа.
Конкурс за модератори. Пријавете се !


Share | 
 

 Најпаметната мисица на светот

Go down 
АвторПорака
ninna.
Администратор
Администратор
avatar

Мислења : 110
Пари € : 264
Години : 22

20101219
ПишувањеНајпаметната мисица на светот

Најпаметната мисица на светот

Кејти Фар е новата носителка на титулата Miss World University. 24-годишната Британка победила 42 други учеснички откако го импресионирала жирито не само со својата убавина, туку и со својата интелигенција.


Победничката Кејти заедно со второ и третопла-
сираната учесничка на Miss World University


Кејти е шампионка во кик-бокс, модел, актерка, хуманитарен работник и има завршено политика на Универзитетот во Лидс, а нејзиниот коефициент на интелигенција е 140. Таа изјавила дека основно учествува во натпревари за убавина затоа што така има поголеми можности да се занимава со хуманитарна дејност.Второпласирана е учесничката од Полска, Катарзина Куциемска, а третопласирана – Чои Јунг-Ва од Јужна Кореја.

Miss World University е натпревар во кој можат да учествуваат само студентки или жени кои веќе имаат завршено факултет. Се одржува уште од 1986г. во Сеул, Јужна Кореја.

Учесничките ги покажуваат своите способности за дебатирање во рамките на интернационален форум за мир, индивидуалните таленти кои ги поседуваат, но и желбата за учество во хуманитарни активности.

Претходните победнички биле вклучувани во активности за промовирање на мирот во региони како Косово и Руанда.

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Вратете се на почетокот Go down
Преглед на профилот на членот http://www.colorful.forum.st
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

Најпаметната мисица на светот :: Comments

No Comment.
 

Најпаметната мисица на светот

Вратете се на почетокот 

Страна 1 of 1

Permissions in this forum:Не можете да одговарате на темите во форумот
Colorful :: Забава :: Новости-
Отиди до: